-°   dziś -°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

nieufny

Dołączył do portalu: 2018-08-20 13:38:55
Ostatnia aktywność: 2026-06-12 15:37:47

Komentarze do artykułów: 2513

Za wypalanie traw grozi od dziś 30 tys. zł grzywny

A co z ogniskami tzw. rekreacyjnymi, można je rozpalać, czy nie? W jakiej odległości od budynków? Jaka tu obowiązuje podstawa prawna? Do kogo będzie należeć interpretacja przepisów, co jest ogniskiem rekreacyjnym, a co nie jest? kto będzie interpretował, czy suche, pocięte gałęzie bukowe to drewno opałowe, czy to muszą być szczapy z porządnego grubego pnia, które za miast na ognisko powinny wędrować na meble?

2026-01-02 14:47:01
2026 powitany nad Beskidem Wyspowym - zobacz fajerwerki nad Limanową (wideo)

Royal30, jeden taki " zjeb", jak się wyraziłeś, wypuszczał race w ogródku sąsiadującym z moim domem w odległości 12 m, tuż przed moimi oknami, częściowo drewnianym dachem, w związku z tym mam balkony i taras pełne jakiś tekturowych odpadów po racach. Ciekawe, co na to przepisy przeciwpożarowe? Wolno to tak kilkanaście metrów od innego domu puszczać serię rac? Co na to prawo przeciwpożarowe?

2026-01-01 18:27:25
2026 powitany nad Beskidem Wyspowym - zobacz fajerwerki nad Limanową (wideo)

To udomowiona dzicz, która uważa, że po niej choćby potop, a jutra nie będzie. Brak szacunku dla innych ludzi, dla przyrody, dla zwierząt, które też są mieszkańcami naszej planety i wg naukowców, były na niej o wiele wcześniej, niż człowiek. O zagrożeniu przeciwpożarowym nie wspomnę. No i pytanie: jak polskie prawo traktuje takie zagrożenie, gdzie są stosowne służby? Czy nie można na tę jedną noc wziąć płatnego dyżuru na szczytach najpopularniejszych gór, wyłapać i ukarać przykładnie przynajmniej część takich zjebów?

2026-01-01 18:19:19
Mieszkańcy Limanowszczyzny wśród najmniej zadłużonych w kraju. Dane KRD

No niestety, częściowo przyznaję Ci rację.

2025-12-27 20:15:33
Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy

Marcin Gortat, pytany, kiedy, jego zdaniem, zakończy się wojna na Ukrainie, odpowiedział:"Myślę, że jeszcze potrwa. Bardzo dużo osób na tym zarabia. Amerykanie są numerem jeden pod tym względem" Źródło: Sport.pl Autor: J. Trochimowicz, zamieszczono dzisiaj.Wiecie już niektórzy, po co jest wojna? Bogaci na niej nie giną, bogaci na niej zarabiają.

2025-12-25 16:54:01
Było maksimum, jest minimum. Wójt stracił większość i… pieniądze

Nie masz racji Hiena, Wyspiański niczego takiego nie wykazywał w żadnym swoim dramacie, wmawiaj to tym, którzy twórczości Wyspiańskiego nie znają. Może raczej wspomnij coś o arystokracji polskiej, która tak świetnie się dogadywała sama ze sobą i z obcymi dworami, że zaprzepaściła wolność Polski na ponad wiek. Pańszczyzna, czyli niewolnictwo w polskim wydaniu jest hańbą dla polskiej arystokracji i szlachty, bo w żadnym innym kraju europejskim nie miała tak brutalnego oblicza. Jeśli piętnujesz mentalność niewolniczą chłopów, to powinieneś przede wszystkim napiętnować system, który czynił ich niewolnikami.

2025-12-23 22:54:49
Zmarła Magda Umer, piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej

rumacajs, komuszego bobka a nawet boba twojego pokroju mnie interesują ani nie obrażają, bo taki komuszy bobek nie jest w stanie mnie obrazić ani żadnych innych przyzwoitych ludzi. Ta pani miała strasznego ojca i stryja i to rodowe dziedzictwo rzuca na nią cień i odstręcza mnie od jej piosenek. O jej popularność i reklamę dbał komuszy perelowski mainstream w Polsce, Europa Zachodnia nie ma pojęcia o jej istnieniu.

2025-12-23 22:36:03
Kontrole palenisk - urzędnicy przypominają o zasadach

Colo, art. 379 Ustawy o ochronie środowiska.

2025-12-23 00:15:10
Kontrole palenisk - urzędnicy przypominają o zasadach

A co on takiego zrobił? Konkrety proszę?

2025-12-22 23:57:57
Stan wojenny mógł wymusić interwencję Rosjan (wywiad)

Powinno być oczywiście: 1868 a nie 1968. Sorry!

2025-12-14 13:46:29
Stan wojenny mógł wymusić interwencję Rosjan (wywiad)

"Światem rządzą zgoła inne postaci, aniżeli wyobrażają to sobie ci, których wzrok nie sięga poza kulisy" (Benjamin D'Israeli, premier Wielkiej Brytanii w roku 1968 i w latach 1874 - 1880) To stwierdzenie spokojnie można odnieść do sytuacji w Polsce okresu stanu wojennego i długo po odzyskaniu niepodległości. To taka moja odpowiedź na Twoje mądrości i wtajemniczenia.

2025-12-14 12:57:20
Rząd podsumowuje dwa lata kadencji

Wilcacora, fredy39, czy Wy nie rozumiecie, że to działanie w obronie klimatu? Dzięki sprowadzaniu żywności z Ameryki Południowej do Europy, tysiące kilometrów przez oceany w te i nazad codziennie z Europy i Ameryki kursować będą ekologiczne statki z żywnością i wytworami przemysłowymi z Niemiec i kompletnie nie będą zatruwać wód oceanów produktami ropopochodnymi, ani wytwarzać dwutlenku węgla, co wpisuje się w zielony ład Unii Europejskiej, jak wszystkim wiadomo. A rolnicy europejscy i ich życie to kwestie drugorzędne w kontekście biznesu wielkich tego świata No, ale niektórym na Zachodzie Europy wolno więcej, jak widać.

2025-12-13 23:38:48
Rząd podsumowuje dwa lata kadencji

Jakie sukcesy odniósł ten rząd? Z jakich obietnic przedwyborczych się wywiązał? Jak sobie radzi z sytuacją w służbie zdrowia? Itp., itd. Rozmawiajmy na argumenty i wtedy się okaże, czy to dobry czy zły rząd. Odpowiedź nasuwa się sama dla tych, którzy obiektywnie postrzegają rzeczywistość a nie przez pryzmat sympatii partyjnych czy osobowych.

2025-12-13 23:21:50
Zmarła Magda Umer, piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej

Rumcajs, czy piękna czy nie to kwestia gustu, w każdym razie bardzo podobna do stryja i tatusia. Ponadto, według mnie, trzeba mieć niezwykłą odwagę cywilną lub też pogardę dla ofiar ojca i stryja aby nic sobie nie robić z takiego dziedzictwa rodzinnego i występować publicznie na scenie, jakby nigdy nic Nie każdy dałby radę. A poza tym, niech jej ziemia lekką będzie.

2025-12-13 23:06:33
Zmarła Magda Umer, piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej

Stryjem, czyli bratem jej ojca, urodzonym w Ameryce w żydowsko- polskiej rodzinie. W powojennej Polsce był stalinowskim oprawcą Polaków, sadystycznym ubekiem, torturującym więźniów politycznych, czyli przeciwników komunizmu i polskich patriotów. Osądzony w wolnej Polsce, odsiedział kilka lat w więzieniu.

2025-12-13 00:23:02
Spotkanie UE ws. planu dla Ukrainy: Tusk przedstawi polski punkt widzenia

Data publikacji: dzisiaj, czyli 24 listopada 2025 r.

2025-11-24 17:51:50
Spotkanie UE ws. planu dla Ukrainy: Tusk przedstawi polski punkt widzenia

Polka pominięta w rozmowach o zakończeniu wojny w Ukrainie. Były ambasador: " To katastrofa"Źródło:WP wiadomości, autor: Tomasz MolgaPolecam gorąco ten artykuł.

2025-11-24 17:49:59
Spotkanie UE ws. planu dla Ukrainy: Tusk przedstawi polski punkt widzenia

"Polska - popychadło i wypychadło ".Generał grzmi w sprawie planów pokojowych dla Ukrainy.Źródło: polsatnews.pl Autor: Patryk Idziak, 23 listopada 2025 r. Wyklikajcie sobie ten artykuł, który jest o tym, dlaczego, zdaniem generała, zabrakło polskich polityków w Genewie, gdzie USA przedstawia plan pokojowy dla Ukrainy.

2025-11-24 17:43:43
Wspólne świętowanie i pamięć o bohaterach na przełęczy (ZDJĘCIA)

Hiena, nie pisze się nacionalistów , tylko nacjonalistów, " arystokrato" niedouczony.

2025-11-15 16:42:04
Wspólne świętowanie i pamięć o bohaterach na przełęczy (ZDJĘCIA)

Pewnie dlatego drugiego dnia wojny, w czasie najtrudniejszym dla Polski "patriotycznie" dał dyla do Rumunii zamiast dowodzić polską armią i przewodzić narodowi w walce z najeźdźcą. Poza tym do 1943 r. nie było jeszcze Ukraińców, byli Rusini, którzy Ukraińcami zaczęli się nazywać od 1943 r., czyli od czasów nieformalnych jeszcze rządów banderowców. W twoim komentarzu zabrakło jeszcze " zaplutych karłów reakcji" i laudacji hord banderowskich, które wyrżnęły w pień polską ludność na Wołyniu, a które to hordy " zapluta część patriotów i nacjonalistów" ostro potępia i potępiać będzie.

2025-11-15 16:37:18
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]