nieufny
Komentarze do artykułów: 2513
A co z ogniskami tzw. rekreacyjnymi, można je rozpalać, czy nie? W jakiej odległości od budynków? Jaka tu obowiązuje podstawa prawna? Do kogo będzie należeć interpretacja przepisów, co jest ogniskiem rekreacyjnym, a co nie jest? kto będzie interpretował, czy suche, pocięte gałęzie bukowe to drewno opałowe, czy to muszą być szczapy z porządnego grubego pnia, które za miast na ognisko powinny wędrować na meble?
Royal30, jeden taki " zjeb", jak się wyraziłeś, wypuszczał race w ogródku sąsiadującym z moim domem w odległości 12 m, tuż przed moimi oknami, częściowo drewnianym dachem, w związku z tym mam balkony i taras pełne jakiś tekturowych odpadów po racach. Ciekawe, co na to przepisy przeciwpożarowe? Wolno to tak kilkanaście metrów od innego domu puszczać serię rac? Co na to prawo przeciwpożarowe?
To udomowiona dzicz, która uważa, że po niej choćby potop, a jutra nie będzie. Brak szacunku dla innych ludzi, dla przyrody, dla zwierząt, które też są mieszkańcami naszej planety i wg naukowców, były na niej o wiele wcześniej, niż człowiek. O zagrożeniu przeciwpożarowym nie wspomnę. No i pytanie: jak polskie prawo traktuje takie zagrożenie, gdzie są stosowne służby? Czy nie można na tę jedną noc wziąć płatnego dyżuru na szczytach najpopularniejszych gór, wyłapać i ukarać przykładnie przynajmniej część takich zjebów?
No niestety, częściowo przyznaję Ci rację.
Marcin Gortat, pytany, kiedy, jego zdaniem, zakończy się wojna na Ukrainie, odpowiedział:"Myślę, że jeszcze potrwa. Bardzo dużo osób na tym zarabia. Amerykanie są numerem jeden pod tym względem" Źródło: Sport.pl Autor: J. Trochimowicz, zamieszczono dzisiaj.Wiecie już niektórzy, po co jest wojna? Bogaci na niej nie giną, bogaci na niej zarabiają.
Nie masz racji Hiena, Wyspiański niczego takiego nie wykazywał w żadnym swoim dramacie, wmawiaj to tym, którzy twórczości Wyspiańskiego nie znają. Może raczej wspomnij coś o arystokracji polskiej, która tak świetnie się dogadywała sama ze sobą i z obcymi dworami, że zaprzepaściła wolność Polski na ponad wiek. Pańszczyzna, czyli niewolnictwo w polskim wydaniu jest hańbą dla polskiej arystokracji i szlachty, bo w żadnym innym kraju europejskim nie miała tak brutalnego oblicza. Jeśli piętnujesz mentalność niewolniczą chłopów, to powinieneś przede wszystkim napiętnować system, który czynił ich niewolnikami.
rumacajs, komuszego bobka a nawet boba twojego pokroju mnie interesują ani nie obrażają, bo taki komuszy bobek nie jest w stanie mnie obrazić ani żadnych innych przyzwoitych ludzi. Ta pani miała strasznego ojca i stryja i to rodowe dziedzictwo rzuca na nią cień i odstręcza mnie od jej piosenek. O jej popularność i reklamę dbał komuszy perelowski mainstream w Polsce, Europa Zachodnia nie ma pojęcia o jej istnieniu.
Colo, art. 379 Ustawy o ochronie środowiska.
A co on takiego zrobił? Konkrety proszę?
Powinno być oczywiście: 1868 a nie 1968. Sorry!
"Światem rządzą zgoła inne postaci, aniżeli wyobrażają to sobie ci, których wzrok nie sięga poza kulisy" (Benjamin D'Israeli, premier Wielkiej Brytanii w roku 1968 i w latach 1874 - 1880) To stwierdzenie spokojnie można odnieść do sytuacji w Polsce okresu stanu wojennego i długo po odzyskaniu niepodległości. To taka moja odpowiedź na Twoje mądrości i wtajemniczenia.
Wilcacora, fredy39, czy Wy nie rozumiecie, że to działanie w obronie klimatu? Dzięki sprowadzaniu żywności z Ameryki Południowej do Europy, tysiące kilometrów przez oceany w te i nazad codziennie z Europy i Ameryki kursować będą ekologiczne statki z żywnością i wytworami przemysłowymi z Niemiec i kompletnie nie będą zatruwać wód oceanów produktami ropopochodnymi, ani wytwarzać dwutlenku węgla, co wpisuje się w zielony ład Unii Europejskiej, jak wszystkim wiadomo. A rolnicy europejscy i ich życie to kwestie drugorzędne w kontekście biznesu wielkich tego świata No, ale niektórym na Zachodzie Europy wolno więcej, jak widać.
Jakie sukcesy odniósł ten rząd? Z jakich obietnic przedwyborczych się wywiązał? Jak sobie radzi z sytuacją w służbie zdrowia? Itp., itd. Rozmawiajmy na argumenty i wtedy się okaże, czy to dobry czy zły rząd. Odpowiedź nasuwa się sama dla tych, którzy obiektywnie postrzegają rzeczywistość a nie przez pryzmat sympatii partyjnych czy osobowych.
Rumcajs, czy piękna czy nie to kwestia gustu, w każdym razie bardzo podobna do stryja i tatusia. Ponadto, według mnie, trzeba mieć niezwykłą odwagę cywilną lub też pogardę dla ofiar ojca i stryja aby nic sobie nie robić z takiego dziedzictwa rodzinnego i występować publicznie na scenie, jakby nigdy nic Nie każdy dałby radę. A poza tym, niech jej ziemia lekką będzie.
Stryjem, czyli bratem jej ojca, urodzonym w Ameryce w żydowsko- polskiej rodzinie. W powojennej Polsce był stalinowskim oprawcą Polaków, sadystycznym ubekiem, torturującym więźniów politycznych, czyli przeciwników komunizmu i polskich patriotów. Osądzony w wolnej Polsce, odsiedział kilka lat w więzieniu.
Data publikacji: dzisiaj, czyli 24 listopada 2025 r.
Polka pominięta w rozmowach o zakończeniu wojny w Ukrainie. Były ambasador: " To katastrofa"Źródło:WP wiadomości, autor: Tomasz MolgaPolecam gorąco ten artykuł.
"Polska - popychadło i wypychadło ".Generał grzmi w sprawie planów pokojowych dla Ukrainy.Źródło: polsatnews.pl Autor: Patryk Idziak, 23 listopada 2025 r. Wyklikajcie sobie ten artykuł, który jest o tym, dlaczego, zdaniem generała, zabrakło polskich polityków w Genewie, gdzie USA przedstawia plan pokojowy dla Ukrainy.
Hiena, nie pisze się nacionalistów , tylko nacjonalistów, " arystokrato" niedouczony.
Pewnie dlatego drugiego dnia wojny, w czasie najtrudniejszym dla Polski "patriotycznie" dał dyla do Rumunii zamiast dowodzić polską armią i przewodzić narodowi w walce z najeźdźcą. Poza tym do 1943 r. nie było jeszcze Ukraińców, byli Rusini, którzy Ukraińcami zaczęli się nazywać od 1943 r., czyli od czasów nieformalnych jeszcze rządów banderowców. W twoim komentarzu zabrakło jeszcze " zaplutych karłów reakcji" i laudacji hord banderowskich, które wyrżnęły w pień polską ludność na Wołyniu, a które to hordy " zapluta część patriotów i nacjonalistów" ostro potępia i potępiać będzie.