-°   dziś -°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

nieufny

Dołączył do portalu: 2018-08-20 13:38:55
Ostatnia aktywność: 2026-06-12 15:37:47

Komentarze do artykułów: 2513

Kolejny transport humanitarny wyruszył do Truskawca

Truskawiec to po Lwowie kolejny matecznik banderowców , a radny Musiał w kolejnych wyborach samorządowych powinien wystartować z jakiegoś obwodu na Ukrainie. Powinien tam już rozpocząć kampanię wyborczą, przecinając triumfalnie przy wjeździe do Truskawca wstęgę papieru toaletowego, na której wypisze swoje zasługi dla Ukraińców. Polska to bardzo bogaty kraj, dlatego niemal bez przerwy rodziny ciężko chorych dzieci ogłaszają publiczne zbiórki na ich leczenie w celu ratowania życia. Ale co tam polskie dzieci! @beti, Lwów to stare rusińskie / ukraińskie/miasto, które założył Stepan Bandera i Roman Szuchewycz. Wytłumaczy Ci to zapewne niejaki @MirekL, który udowadniał niedawno, że doskonale zna historię Ukrainy, więc raczej wie też, że o polskości Lwowa to mówią tylko na Kremlu zakłamańcy bezczelni.

2023-05-03 15:44:59
Komunikat wojska: wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Czego nie wolno robić?

@agamKnight, fredy39, o Rosji ( Związku Radzieckim) napisano w Polsce już niemal wszystko, o tym co zrobiła i czego nie zrobiła też, a o innych państwach mających na koncie liczne zbrodnie wojenne w czasie drugiej wojny i w czasach najnowszych - cisza. Fredy39, o takich sensacjach, o jakich Ty piszesz, czyli zrzucaniu bomb fosforowych na ludność cywilną na Ukrainie, nie pisze żadna światowa agencja informacyjna, nawet propagandowa ukraińska, która chętnie robi hałas, ale o bombach fosforowych nie wspomina Takie bomby to była domena aliantów w czasie bombardowania np. Drezna i Amerykanów w Wietnamie ( oprócz bomb z napalmem). Na ludność cywilną na Ukrainie nie spadają rosyjskie bomby, bo miejsce tej ludności w domach mieszkalnych i szpitalach zajmowało/ zajmuje ukraińskie wojsko. Melduje o tym wiele uznanych, niezależnych światowych agencji informacyjnych. Wojna na Ukrainie rządzi się propagandą, a ta jak wiadomo, niewiele ma wspólnego z prawdą.

2023-04-29 13:26:27
Komunikat wojska: wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Czego nie wolno robić?

Źle to wygląda. @zajec, w 1939 najechali nas też Germanie z wysoką zachodnią nieobcą nam kulturą i kulturalnie palili w krematoriach, zrównali z ziemią Warszawę i wiele, wiele innych kulturalnych uczynków mieli na sumieniu. O banderowcach nie wspomnę. A kulturalni Amerykanie pierwsi w historii i w ogóle do tej pory zrzucili 2 bomby atomowe na Bogu ducha winną ludność cywilną Hiroszimy i Nagasaki i w 1 minutę wysłali na drugi świat 200 tys. ludzi, alianci palili bombami fosforowymi Drezno a w nim ludność cywilną, kulturalna francuska armia kolonialna gwałciła na Sycylii w południowych Włoszech wszystko, co się ruszało i można by tak jeszcze długo wymieniać te czyny nieobcej nam kultury. A w Limanowej w Pałacu pod Pszczółką Polacy, wysokiej zachodniej kultury torturowali kulturalnie swoich rodaków. Zastanów się zajec, co pieprzysz.

2023-04-28 22:33:04
Papier toaletowy zamiast wstęgi. Radny kpi z parlamentarzystów

@grażynahayes, w UE uprawy GMO są zabronione, więc jeżeli prawdą jest to co piszesz, to Polska jako członek UE łamie unijne prawo. Trzeba posłankę Paluch zapytać o tę kwestię na spotkaniu przedwyborczym.

2023-04-20 13:20:36
Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę

@MirekL, na jakiej zasadzie tylu Polaków walczy na Ukrainie, skoro to takie przestępstwo? Co rusz prasa informuje, że któryś z nich zginął. Masz w sobie tyle humanitaryzmu i miłości ukraińskiego bliźniego,, że w imię wolności " waszej i naszej " powinieneś wspomóc Ukrainę czynem, zamiast bezproduktywnie mleć jęzorem. I daruj sobie to porównywanie moich zdroworozsądkowych komentarzy z Rosją, bo śmierdzą ukraińską tępą propagandą. No i bardzo ciekawa jest ta twoja znajomość rosyjskiej telewizji, że nawet "kalkami" możesz się pochwalić. Nie trzeba rosyjskiej telewizji, żeby mieć elementarną znajomość historii państwa Ukraina. A co do twojego określenia," nawet nie udajesz, żeś Polak", odpowiem: oczywiście, że nie udaję, bo jestem Polakiem od zawsze i za swoje.

2023-04-19 18:15:52
Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę

@MirekL, gdzieś ty się człowieku tej historii uczył? Na Ukrainie? Namieszałeś tyle wątków, że trudno ci odpowiedzieć w jednym komentarzu, ale spróbuję. W jakiej wojnie wyginęły orlęta lwowskie? Jaki rząd zasłonił dyktą lwy na cmentarzu tychże orląt? Kto wymordował bestialsko na Wołyniu, Podolu, i w Małopolsce Wschodniej około 200 tys. Polaków ( jest też nawet wzmianka o 500 tys.) przede wszystkim kobiet i dzieci? Kto do dzisiaj zabrania ekshumacji i pochówków ofiar tej rzezi? Kto wywołał biedę na Ukrainie od czasu uzyskania wolności przez to państwo? Kto zabronił nauki m.in. w języku polskim w polskich szkołach na Ukrainie, kto w ubiegłym roku wprowadził cło na polskie towary eksportowane na Ukrainę a nieco wcześniej zablokował tory wiozące towary z Dalekiego Wschodu do Polski? A na pomocy Ukraińcom owszem niektórzy wzbogacili się bardzo, nawet na miliony, o czym niedawno pisał tenże portal.

2023-04-19 17:13:55
Alkohol w organizmie kierowcy

@ bigi18 straszne bzdety opowiadasz i nie masz szacunku dla prawa, w tym wypadku też dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Niemcy są wyjątkowo przepisowi na drogach i nie tylko oni. Napity za kółkiem to śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Wypici i pijani kierowcy powinni być srogo karani. Nie może być dla nich taryfy ulgowej! Statystyki wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców w Polsce są ciągle przerażające. W Europie w tej niechlubnej statystyce Polskę wyprzedza jedynie Rosja.

2023-04-18 16:25:24
Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę

"Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę". A dlaczegoż tak skromnie?! Może by jakiego abramsa albo chociaż samolot F ileś tam? Trzeba zajechać/dolecieć z szykiem, czyli pompą, nie wypada tak jechać z byle czym. No i koniecznie go wyładować wypiekami z technicznego zboża dostarczonego do Polski, podzielić się tym dobrem z ukraińskimi "braćmi", jako i oni dzielą się z nami.

2023-04-17 22:27:37
Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę

A co do kwestionowanych przez ciebie 50 mld zł wydanych na pomoc Ukrainie. to są to dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów. Masz jakieś zastrzeżenia do prawdomówności tego ministerstwa? Te 50 mld to 2 proc. polskiego PKB. Dla porównania dodam, że na szeroko rozumianą obronność państwa, w tym zakup uzbrojenia, Polska wydaje 3 proc. PKB. W tym kontekście wysokość pomocy dla Ukrainy robi wrażenie, zwłaszcza że Polska do najbogatszych państwa świata nie należy.

2023-04-17 19:56:27
Zbiórka trwa - chcą kupić m.in. drona, noktowizor i kamerę

@MirekL, możesz spokojnie walczyć w międzynarodowych brygadach ochotników na Ukrainie, wielu ochotników z Polski tam walczy legalnie, a więc i ty wspomóż Ukraińców czynem zamiast wypisywać te brednie. Co ty człowieku wiesz o historii państwa Ukraina, sztucznego tworu posklejanego z ziem rosyjskich, polskich, węgierskich, rumuńskich i de facto tatarskiego Krymu, w którym władzę przejęli obłąkani nienawiścią do współobywateli innej narodowości nacjonaliści Bandery i w duchu nienawiści wychowali młode pokolenie. I to jest najgorsze A Żydzi, o których wspominasz, byli też mordowani przez Ukraińców, którzy z Niemcami szli ręka w rękę w tych mordach, zaś skalą okrucieństwa Niemcy nie dorastali im do pięt A za te Ukrainki, które niby tak miłosiernie przyjąłeś dostawałeś pieniądze i to niemałe z budżetu państwa, czyli z podatków Polaków. Niektórzy zarobili na tej pomocy miliony i pewnie dlatego tak bronią wojny na Ukrainie.

2023-04-17 19:43:34
Wraca sprawa podejrzenia wyłudzania dotacji na przedszkola

Miejmy nadzieję, że afera zbożowa zatopi PiS skutecznie i na zawsze.

2023-04-16 20:41:08
Będzie tarczę rolna dla rolnictwa: dopłaty do paliwa i nawozów

" Jest jedna podstawowa osoba winna tego kryzysu. To Władimir Putin" - powiada pan Morawiecki. Czy to Putin był ministrem rolnictwa w rządzie pana Morawieckiego?

2023-04-15 21:58:54
Będzie tarczę rolna dla rolnictwa: dopłaty do paliwa i nawozów

" Wiadomo, ile Polska wydała na pomoc Ukrainie. Najnowsze dane"Wyszukajcie sobie powyższy artykuł zamieszczony dzisiaj na Interii, a dowiecie się, że pomoc dla Ukrainy kosztowała nas do tej pory 50 mld złotych. A wszystko to w kraju, gdzie brakuje pieniędzy na ratowanie życia chorych dzieci, a także dorosłych. Najbardziej mnie boli brak wsparcia państwa na leczenie ciężko chorych dzieci i o tę pomoc będę wołać nieustannie.

2023-04-15 21:56:11
Będzie tarczę rolna dla rolnictwa: dopłaty do paliwa i nawozów

Oprócz zboża technicznego z Ukrainy do Polski napływa też m.in. mięso drobiowe (kurczaki, kaczki), wieprzowina, cielęcina, wołowina, jagnięcina, kozina, a także cukier, owoce miękkie, susz paszowy i wiele wiele innych. I wszystko to z kraju, który podobno głoduje! Ciekawe czy polskie służby fitosanitarne czuwają nad jakością importowanych produktów? Ten potężny agrobiznes rozwijany na ukraińskich czarnoziemach jest własnością koncernów z międzynarodowym kapitałem, z przewagą kapitału amerykańskiego Wiecie już, o co m.in. jest ta wojna?

2023-04-15 21:43:32
Finlandia od wtorku w NATO

Jakiegoż to szczęścia doświadczyli Finowie. Wreszcie miliardy z ich budżetu popłyną do firm zbrojeniowych. Wiadomo czyich.

2023-04-04 18:25:44
Pomagali mimo groźby śmierci

Mordowali, ale z a to na klamrach pasów do mundurów mieli napisane " Gott mit uns". ( "Bóg z nami"). Jak widać, nijak to się miało do czynów.

2023-03-24 14:08:44
2353 zakażenia koronawirusem, zmarło 15 osób z COVID-19

W Niemczech ruszyła LAWINA procesów o odszkodowania za NOP - y poszczepienne przeciw COVID -19.

2023-03-24 14:00:13
Zbudują w gminie mieszkania na wynajem dla młodych?

@zabawny, skąd wiesz, że to pieniądze z zachodnich banków? Polacy też płacą różne podatki, bo kolejne rządy łupią nas równo i z tego tytułu do budżetu państwa wpływają potężne pieniądze. A jeśli nawet pożyczone z tych zachodnich banków, to w tym wypadku, w bardzo dobrym celu.

2023-03-20 21:25:41
Od kwietnia rusza piąta edycja programu "Mój Prąd"

"Nie płynie rosyjska ropa (...) i na dzisiaj płynie ropa ze Stanów Zjednoczonych, z Arabii Saudyjskiej, państw afrykańskich..." powiada pani minister Moskwa, ale nie mówi po ile ta ropa. A jakże, nie po to Stany Zjednoczone finansują wojnę na Ukrainie, żeby do Europy płynęła tania rosyjska ropa. Biznes jest biznes, " bo ich jest nafta (droga) a Ukraińców jest krew (tania, a nawet darmowa)" należałoby posumować parafrazą z Tuwima. Ciekawe, że w obecnej chwili Polska kupuje na polski rynek setki ton rosyjskich zielonych ogórków i rosyjski cukier, o czym dzisiaj informował wszem i wobec Michał Kołodziejczak z Agrounii. I tak wygląda to embargo i taką wodę z mózgu nam robią.

2023-03-20 20:16:24
Zbudują w gminie mieszkania na wynajem dla młodych?

Brawo radni Gminy Laskowa za mądry, perspektywiczny pomysł dający szansę na własne 4 kąty młodym ludziom. Słowa uznania dla radnych wszystkich gmin i miast, którzy idą tą drogą i chcą wyzwolić ludzi od dyktatu cenowego deweloperów, banków, stóp procentowych, czyli nieustającego bólu głowy młodych ludzi i ich rodzin. To się nazywa podejście prorodzinne i propolskie.

2023-03-20 14:06:02
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]