nieufny
Komentarze do artykułów: 2513
Nikogo nie bronię, tylko wyjaśniam, jeśli niektórzy nie wiedzą. Tusk nie jest Niemcem, jest Kaszubą, a Kaszubi to nie Niemcy, historia uwikłała ich w zdarzenia, na które nie mieli wpływu, a mianowicie przyszło im żyć w Cesarstwie Niemieckim, a potem w III Rzeszy. Kaszubi mieli ciężko za każdej władzy: dla władzy Cesarstwa Niemieckiego i III Rzeszy byli Słowianami, czyli obywatelami drugiej kategorii, kiedy przyszła Polska PRL-owska, byli Niemcami, czyli też obywatelami drugiej kategorii. Nie wspomnę, jakich zbrodni, w tym masowych gwałtów, dopuszczały się na tym terenie wojska radzieckie, które na ziemiach poniemieckich miały oficjalne przyzwolenie aby kraść, mordować, gwałcić, w ramach zemsty za zbrodnie Niemców w ZSRR. Żołnierze radzieccy na byłych ziemiach poniemieckich nie rozróżniali narodowości: Kaszubów, Mazurów, Ślązaków, to wszystko byli dla nich Niemcy, zwłaszcza że byli wcielani do niemieckiego wojska, tyle że pod przymusem.
Hiena, nie wszyscy górale kolaborowali, to po pierwsze, poza tym kolaborowali w mniejszym lub większym stopniu praktycznie obywatele wszystkich krajów europejskich, często na czele z rządem, w tym "bracia" Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Finowie, Węgrzy, Rumuni, Włosi, Chorwaci, Hiszpanie, połowa Francji z rządem Vichy itd. Nie pamiętam Twojego komentarza potępiającego dzikie zbrodnie ukraińskich kolaborantów Hitlera, czyli banderowców mordujących Polaków, Żydów, ale grupka otumanionych propagandą górali bardzo Cię obruszyła, chociaż ci ostatni nie nabijali na sztachety od płotów dzieci, ani nie obdzierali żywcem ze skóry nikogo.
Skąd wiesz, ze dopłacamy do kopalni? Widziałeś kiedyś bilans zysków i strat? A jeśli, to proszę o podanie źródła.
No i gdy na życzenie UE ograniczono ilość powierzchni gruntowych możliwych do przekształcenia na działki budowalne?
Bardzo dobrze , że prezydent zablokował tę ustawę, bo nie o blokadę hejtu chodziło a o cenzurę i zamknięcie społeczeństwu ust w każdym temacie niewygodnym dla władzy w Brukseli i nie tylko. Między zakazem hejtu a cenzurą jest bardzo cienka linia i nie może być tak, aby urzędnik decydował, co jest hejtem a co nie. Poza tym każdy, jeśli uważa ze jest hejtowany, może wnieść sprawę do sądu. bez udziału takiej ustawy. No i twój komentarz to pełna kultura , czyli przyganiał kocioł garnkowi.
Wszyscy powinni myśleć tak samo? Zadziwiające postrzeganie świata!
A wiesz może, jaki udział miała Ameryka i Wielka Brytania w tym, aby w Polsce pojawił się ruski sołdat? O Jałcie i Poczdamie słyszałeś? Poza tym czym się różni ruski sołdat od amerykańskiego sołdata? O Chile słyszałeś? Wietnamie, Afganistanie, Iraku, Wenezueli, o rasizmie, niewolnictwie, neokolonializmie,? To nieważne, bo daleko do Polski?
Społeczeństwo ma klapki na oczach bo z mediów leje się ogłupiająca propaganda od kilkudziesięciu lat, obiektywnych, prawdomównych mediów brak, nie tylko w Polsce. Wszędzie. Media są w rękach światowych zarządców, a ci mają swoich namiestników we wszystkich krajach, w tym w Polsce. I nie od dziś ani od wczoraj.
Co ty bredzisz
joga, sprawiasz wrażenie osoby inteligentnej, więc nie jedź ta propagandą. Przyjrzyj się dokonaniom "demokracji " amerykańskiej. A poza tym Unia, z którą dzisiaj mamy do czynienia, to zupełnie inny twór, niż ta, do której wstępowaliśmy.
Nie trzeba bać się wilków , trzeba bać się ludzi. Wilki mają prawo do życia, jak wszystkie inne dzikie zwierzęta, pełnią bardzo ważną rolę w przyrodzie i pojawiły się na ziemi miliony lat przed ludźmi. A za szkody wyrządzone rolnikom przez wilki państwo powinno płacić należycie, pieniędzy na te cele nie powinno brakować, wystarczy ograniczyć pomoc dla Kijowa i amerykańskich firm zbrojeniowych. No i co z ochroną środowiska tak promowaną przez UE, wszak wilk jest elementem tego środowiska? Nacisk niemieckich myśliwych i nie tylko?
No i jak będą kontenery z towarami kursować z Europy do Ameryki i z powrotem, czyli tysiące kilometrów, to kompletnie nie będą zatruwać środowiska morskiego ani zostawiać śladu węglowego.
Malarzu, limanowskie "pisiury" nic nie nie miały do powiedzenia w sprawie niemieckich, angielskich, francuskich, duńskich sklepów w Polsce. Decyzje zapadały ponad głowami społeczeństwa i zdaje się, że to nie " pisiury" forsowały ich obecność w Polsce. Nie bronie PiS, ale bardzo lubię prawdę. i obiektywizm wypowiedzi.
Wypowiedź prof. Bartoszewicza pojawiła się m.in. w kontekście europejskiej pożyczki dla Ukrainy na lata 2026- 2027 w kwocie 90 miliardów euro, który to dług Unia Europejska jako wspólnota zaciągnęła ponad głowami europejskich społeczeństw i na ich koszt. Długu nie zaciągnęły tylko Czechy, Słowacja i Węgry. Można? Można. Na każdego Polaka w latach 2026, 2027 przypada 2200 zł do spłaty z tytułu tego długu.
"Państwa polskiego w tym momencie już praktycznie nie ma.[..]Wszystko jest rozmydlone. Wszystkie instytucje, które stabilizowały Polskę są podważane. Nawe Trybunał Konstytucyjny. Konstytucja jest traktowana jak książeczka, którą się wyjmuje z kieszeni i macha w zależności od okoliczności. Podatki są nakładane poza terytorium Rzeczypospolitej, decyzje, co do kierunku obrony i tego, kto jest wrogiem -czyli decyzje strategiczne dla bezpieczeństwa państwa - są podejmowane zewnętrznie.[..] Jeżeli nadal mówimy o polskiej państwowości, to jest to jedynie fasada..."Fragment wypowiedzi prof. SGH, ekonomisty Artura Bartoszewicza, kandydata na prezydenta Polski.Źródło: DoRzeczy on MSN dzisiaj. pełny tytuł :"Tym sposobem wepchną euro? Bartoszewicz: państwa polskiego już praktycznie nie ma."
I do czego walnie przyczynili się polscy politycy po 1989 r.
Co zarzucasz Braunowi? Że mainstream go nie lubi?
Tak, bo 10 do 20 cm śniegu powinno spaść latem.
AgnieszkoOrkisz powinnaś się raczej nazwać plewy orkiszowe w Agnieszki głowie, a gdzie ja protestuję przeciwko planom ogólnym, protestuję, tak jak gminy, przeciwko limitom terenów budowlanych narzuconych gminom przez ustawę. Co to znaczy niekontrolowane rozlewanie się zabudowy na niemal wszystkie działki? Co to jest niekontrolowana zabudowa, bo pierwszy raz słyszę od jakiejś dyletantki, która usiłuje być mądra. Tak,. Limanowszczyzna charakteryzuje się rozproszoną zabudowa, bo taka jej uroda, jak np.tereny alpejskie Austrii. Co to za nowomowa ta struktura osadnicza? W jaki to sposób rozproszone budownictwo mieszkalne i turystyczne degraduje krajobraz? Rozproszoną infrastrukturę utrzymują sami zainteresowani , płacąc krocie za wodę, kanalizację prąd i wszystko inne. A jeśli władzy nie chce się budować infrastruktury, to niech do władzy nie startuje, bo łaski nie robi. Najlepiej, jak Limanowszczyznę ogłosicie skansenem
Albo celowo kłamiesz albo nie znasz ustawy, chodzi o narzucone gminom LIMITY powierzchni pod zabudowę a nie o porządkowanie zabudowy. Nie chodzi o porządkowanie ale o LIMITY terenu pod zabudowę, w związku z czym może się zdarzyć że będziesz chciał przekształcić działkę rolną w działkę budowlaną w samy sercu osiedla, gdzie stoi już dwadzieścia domów, ale gmina ci nie przekształci, bo jej limity nie puszczają. Rozumiesz wreszcie?