-°   dziś -°   jutro
Sobota, 27 czerwca Maryla, Władysław, Maria, Cyryl, Cyprian, Emanuela

nieufny

Dołączył do portalu: 2018-08-20 13:38:55
Ostatnia aktywność: 2026-06-12 19:20:16

Komentarze do artykułów: 2513

Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

Znasz badania polskiej opinii społecznej w tym względzie? Znasz opinie i decyzje młodych Polaków? I czy Twoim zadaniem, emigracja 2 mln. młodych Polaków, bo tacy wyemigrowali swego czasu za chlebem, przyczyniła się do wzrostu prokreacji w Polsce? A poza tym pozbawianie Polaków możliwości dysponowania własnym majątkiem to zamach na własność prywatną i pozbawianie Polaków prawa dysponowania własnością prywatną, co jest ich prawem zapisanym w Konstytucji.

2026-05-24 13:44:12
Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

Oczywiście, a co z każdym kolejnym politykiem do utrzymania? Będzie kulą u nogi, czy nie?

2026-05-24 13:30:22
Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

Wiesz Ty, o czym piszesz? No i obrona żywotnych interesów Polaków to nie wstyd, a wręcz obowiązek, z którego Ci Samorządowcy wywiązali się wzorowo. Wstyd i hańbę to robią politycy najwyższych szczebli ze wszelkich opcji politycznych, którzy nie tylko że nie pomagają Polakom żyć, ale wręcz im żyć przeszkadzają.

2026-05-24 13:28:42
Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

Utrzymują to właściciele tych domów, bo w cenie paliwa płacą za utrzymanie dróg, a za kanalizację, wodę, gaz, prąd, placą jak za przysłowiowe woły i przy dobrym gospodarowaniu przez państwo tymi pieniędzmi, powinno ich wystarczyć. na budowę nowych dróg, przyłączy gazu, prądu, wody, kanalizacji. Ponadto na wykonanie dróg były i są kredyty z UE w ramach różnych KPO, czy jak tam zwał, które również spłacają i będą spłacać mieszkańcy małych miast, miasteczek, wsi, więc może jaka droga do domu się im należy.No i widziałeś może zabudowę " uporządkowaną" w wysokich partiach gór Szwajcarii, Austrii, Włoch, Niemiec? Widziałeś kiedyś gęstą sieć dróg w " cywilizowanym zachodnim kraju", jak np. we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, gdzie dobre drogi są wykonane na każde niemal za.upie? Widziałeś ten zachodni świat do tej strony? Jeśli nie, to nie wypisuj bredni o budowie dróg i domów gdzie popadnie.

2026-05-24 13:17:12
Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

A co do ilości dzieci i prognoz dzietności, jaśnie panie z ministerstwa , to przez antypolską błędną politykę kolejnych rządów od czasów okrągłego stołu, 2 mln młodych Polaków zostało z przyczyn ekonomicznych zmuszonych do emigracji, zarobku za granicą, gdzie się szczęśliwie rozmnażają i swoją pracą przysparzają dobrobytu innym państwom tzw. zachodu. To "zasługa" polityki kolejnych ekip rządowych, że Polacy w Polsce nie chcą się rozmnażać, bo zazwyczaj, mają kiepsko płatną pracę, o ile mają, nie stać ich na zakup astronomicznie drogich mieszkań, a teraz przeszkadzacie im w budowie własnych domów, stwarzając niezrozumiałe zakazy. Precz z takimi rządami! Komu wy służycie jaśnie panie z ministerstwa, że nie tylko nie pomagacie Polakom żyć, ale wręcz im w tym przeszkadzacie?

2026-05-24 12:56:35
Sejmowa debata o planie ogólnym. Gmina walczy z „krzywdzącymi limitami”

Brawo Samorządowcy Gminy Limanowa. Brawo Pan Pazdan, Pan Łącki! Prawdziwi obrońcy interesów mieszkańców! Bardzo celne argumenty. To są specyficzne tereny górskie, gdzie zwarta zabudowa jest niemożliwa, ze względu na ukształtowanie terenu oraz rozproszenie własności gruntowych poszczególnych właścicieli działek. Dlaczego przedstawiciel rządowej komisji opowiada brednie o kosztach dostosowania terenów budowlanych ponoszonych przez państwo, skoro właściciel działki budowlanej musi zapłacić za słup energetyczny i przyłącz, za doprowadzeni wody i kanalizacji, za wykonanie przyłącza kanalizacyjnego, a potem buli jak za woły, za prąd. gaz , wodę, ścieki. a na utrzymanie i budowę dróg płaci podatek w cenie benzyny. Gdzie są te pieniądze?

2026-05-24 12:37:46
Był gruz, gałęzie i obornik. Po latach protestów wiata i chodnik do rozbiórki

Dlaczego nie będzie miała zjazdu z drogi wojewódzkiej Kto o tym przesądził?

2026-05-18 22:43:40
Był gruz, gałęzie i obornik. Po latach protestów wiata i chodnik do rozbiórki

Nie wolno zablokować wjazdu na działkę ani przystankiem ani szlaczkiem, ani niczym innym w sytuacji, gdy działka przylega do drogi publicznej takiej czy innej i aktualnie ma dostęp do drogi. W przypadku specustawy, państwo musi tej pani zapłacić i uzgodnić miejsce lokalizacji przystanku. Ale chyba w przypadku jednego przystanku, specustawy się nie uchwala. Prawo własności to święte prawo i nie można stwarzać w nim wyłomów na wzór, który obserwowaliśmy.

2026-05-18 22:40:22
Powstanie ścieżka rolnicza

Zazdrościsz im? Zawsze możesz kupić woły i pług, wóz drabiniasty i pawaz i zakosztować sportowego życia na roli dla zdrowia i figury.

2026-05-18 21:45:51
Powstanie ścieżka rolnicza

Pokłosie galicyjskiej rzeczywistości cesarza Franciszka Józefa, czyli bieda z nędzą przez świat pędzą. A wiecie, że chłopi na Limanowszczyźnie woła chodzącego w kieracie nazywali katolikiem? Nie wiadomo, kto był autorem tej nazwy, ale dużo ona mówi o codziennej ciężkiej pracy nieszczęsnych chłopów, soli tej ziemi, najpierw niewolników pańszczyźnianych, niewolników PRL-u, a zawsze wołów roboczych, a w razie draki - mięsa armatniego na potrzeby cysorza i świty, a potem niewymownych, którzy w tym czasie grali w golfa.

2026-05-18 21:42:07
Seniorzy o zdrowiu i ruchu

Brawo GOPS Słopnice! Świetny pomysł i niekosztowna inwestycja w edukacje zdrowotną starszych osób, pożyteczną integrację i tym samym wsparcie zdrowia seniorów.

2026-05-16 14:01:58
Uczniowie nagrali nauczyciela - wyzywał i przeklinał na lekcji

Czyli dzisiejszej " wrażliwej młodzieży, która się nie potrafi odnaleźć" należy wybaczyć karygodne zachowanie wobec nauczyciela, niszczenie mienia szkoły, bo tym jest kopanie w drzwi klasy i co jeszcze trzeba tolerować, żeby ta młodzież się odnalazła? A rodzice to co robią, że nie pomagają się odnaleźć swoim " wrażliwym" dzieciom? Też się nie potrafią odnaleźć?

2026-05-15 12:06:30
Uczniowie nagrali nauczyciela - wyzywał i przeklinał na lekcji

Nie, nie Stefan wyobraź sobie, że nie tylko Stefana to oburzyło. obrońco "wrażliwej" młodzieży.

2026-05-15 11:49:46
Uczniowie nagrali nauczyciela - wyzywał i przeklinał na lekcji

A gieroj od kopania po drzwiach klasy to będzie miał cywilną odwagę stanąć przed dyrektorem szkoły albo przed wizytatorem kuratoryjnym czy tez dziennikarzami Limanowa in i przyznać się do winy, czy jest odważny tylko anonimowa wkurzać nauczyciela, jak przystało na zwykłego tchórza? No odważniak, czekamy ,że się ujawnisz publicznie, chyba cię rajcuje popularność?

2026-05-15 01:32:37
Uczniowie nagrali nauczyciela - wyzywał i przeklinał na lekcji

Granica wytrzymałości nauczyciela została ewidentnie przekroczona, a gdy tak się zdarzy, różnie może się to skończyć, wszak nauczyciel jest tylko człowiekiem. Każdemu się zdarza kląć i nie sądzę, aby ta " kulturalna" młodzież, która nagrała nauczyciela, bardzo się tym zbulwersowała. Zapewne czynnie używają gorszych przekleństw, co można niemal powszechnie słyszeć w przestrzeni publicznej. A poza tym, dlaczego oni wnoszą telefony na lekcję? Za moich czasów, była w tej szkole kulturalna, ambitna młodzież osiągająca świetne wyniki w nauczaniu, ale czasy się zmieniły, niekoniecznie na lepsze.

2026-05-15 00:25:15
Wojsko w Paśmie Łososińskim

Poza tym utrzymujemy już 10 tysięcy wojsk amerykańskich w ramach NATO, płacimy krocie na ten pakt, zbrojenia, to może w ramach tego paktu utrzymankowie pomogą nam w razie draki skutecznie. Setki miliardów złotych wypracowanych przez polskich podatników idą na NATO, na utrzymanie hamerykańskich żołdaków w Polsce, których liczebność ma jeszcze wzrosnąć, setki miliardów na zbrojenia a debil twojego pokroju uważa, że trzeba jeszcze setkom tysięcy młodych Polaków marnować życie kilkuletnią służbą w wojsku? Skąd na to pieniądze? 380 tysięcy polskich dzieci żyje w nędzy.( Dzisiejszy raport) Do wojska i na wojnę niech idą politycy i ich dzieci, bo to oni wywołują wojny i wszelkie dziadostwo, za które płacą zwykli ludzie do czasu, aż się nie wcurwią..

2026-05-14 13:12:12
Wojsko w Paśmie Łososińskim

Nie wszystko co wymyślą w Finlandii jest dobre i potrzebne i niekoniecznie trzeba Finlandię naśladować w tym względzie. Świat ma dążyć do pokoju, a nie wojennej masakry, pożogi i cierpienia setek milinów ludzi. Won z politykami i durniami nieodpornymi na propagandę nawołującymi do służby wojskowej, a w konsekwencji pewnie wojny. Chcesz iść do wojska, nikt ci nie broni, najlepiej do Finlandii, żebyś potem znalazł tam pracę. A co naśladownictwa, to czas by naśladować w Polsce Czechy, gdzie płaci się niskie podatki i żyje się spokojnie, bezstresowo, z korzyścią dla obywateli Czech, bez durnego naśladownictwa kogokolwiek.

2026-05-14 12:24:55
Bliskie spotkanie z niedźwiedziem - niesamowite zdjęcia

No i jeszcze jedno: Bieszczady to potężny karpacki kompleks leśny , a wiec naturalne miejsce występowania niedźwiedzi i to jest normalne. Nienormalna byłaby ich obecność w Krakowie na Rynku. Wszyscy przybysze, którzy budują wille wypoczynkowe w Bieszczadach muszą się liczyć z faktem, że niedźwiedzie w tym rejonie mogą im wchodzić na posesje i do garaży i to jest normalne..

2026-05-11 13:17:09
Bliskie spotkanie z niedźwiedziem - niesamowite zdjęcia

Koninki21,według Ciebie obrona przed kompletnym wytępieniem gatunku to bambizm? Bardzo wygodne uproszczenie pojęcia albo kompletne jego niezrozumienie. Co proponujesz Koninki21, wystrzelanie wszystkich niedźwiedzi? I może też wycięcie wszystkich drzew, żeby turystom w lesie kleszcze z drzew na głowę nie spadały? Tak trzymać Koninki! Prawie za wszystko, co w przyrodzie dzieje się złego, odpowiada człowiek. Ponadto są metody na odstraszanie niedźwiedzi, bardzo skuteczne i nie robiące im krzywdy. Ale edukacji społeczeństwa w tym względzie brak.

2026-05-11 13:03:47
Niedźwiedź widziany w Beskidzie Wyspowym i Gorcach

Bardzo mądry i fachowy komentarz. Popieram w całości sercem i rozumem! Wara od niedźwiedzi! Zwierzęta leśne w tym misie, mają prawo żyć! Są u siebie.

2026-05-10 20:58:03
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]