nieufny
Komentarze do artykułów: 2513
Zgadzam się całkowicie, też ogrzewamy dom gazem dziesiątki już lat i nie widzę lepszej opcji. Czysto, wygodnie, bez szkód dla środowiska i płuc sąsiada Byle polskie rządy kierowały się w swojej polityce zagranicznej pragmatyką i interesem polskiego narodu w tanim dostępie do tego surowca.
Rigi, zestawiłeś koszty instalacji urządzeń , o których piszesz i lata amortyzacji tych kosztów? Kiedy one się zwrócą? Jakie koszty poniosło środowisko w czasie ich produkcji i pozyskiwania materiałów do ich wytworzenia, jakie jeszcze poniesie w trakcie utylizacji tych paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, banków energii, bo one wieczne chyba nie są? Kto za to zapłaci? Dlaczego te sprawy są przemilczane w sytuacji, kiedy tak fanatycznie walczy się np. z paleniem drewnem w piecu nie takim, jaki się podoba unijnemu urzędasowi, w kominku nie takim, itp., itd.?
Kto pozwolił na działalność "domokrążców"? Kto wydawał im certyfikaty na tę działalność? Dlaczego brakło regulacji prawnych, jakie pompy ciepła powinny być montowane? Ludzie nie muszą się znać na tych technologiach, interesy obywateli powinno zabezpieczać państwo, bo od tego jest przede wszystkim, a nie tylko od ściągania podatków.
A ty artemis2024, skąd? Z Paryża? I co jest złego w wiejskości chłopa? W mieścinach Mszanie Dolna jak i Limanowa też prawie same chłopy przybyłe całkiem niedawno z okolicznych wsi. Wyszła z was już wieś czy nie? I co to w ogóle znaczy: monopol na mądrość, urodę , zdrowie, zdolność negocjacyjną?
" Wizerunkowe samobójstwo. Władze Izraela rozpalają chrześcijański antysemityzm"Źródło: WP wiadomościAutor: Tomasz Terlikowski Data publikacji:229.03.2026r.
Zorro2, a czy apostołowie sami pisali Ewangelie, czy też pisał je ktoś za nich?
Były burmistrz to nie WłOdek, czyli Włodzimierz, ale WłAdek, czyli Władysław. To dwa różne imiona, oba starosłowiańskie, oba piękne, ale diametralnie inne. Imię Władysław zawiera w sobie władzę i autorytet. Kiedy się pisze panegiryk, nie wypada przeinaczać imienia jego bohatera, bo to duże faux pas i lekceważenie.
To, ze Ci się to w głowie nie mieści, nie oznacza, że nie jest to prawdą. wiele jest ukryte przed polskim społeczeństwem.
Wspaniała inicjatywa! Ludzie mogą na szerszym forum niż własna wieś zaprezentować swoje talenty w różnorodnych dziedzinach, zarobić, spotkać się, promować lokalną tradycję, znaleźć stałych odbiorców wielu swoich produktów i wytworów artystycznych, itp., itd., a wszystko to w urzekającej świątecznej atmosferze, pachnącej wielkanocnym ciastem i rodzinnym ciepłem. Brawo organizatorzy, brawo Gmina i Miasto Mszana Dolna!!!
Przybliżanie młodym Polakom świata w jego dobrym wydaniu nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie - to znakomita inicjatywa. Brawo szkoła! Być może Irlandia też będzie kiedyś obchodzić dzień Polaka, zwłaszcza że dziesiątki tysięcy rodaków tam zakotwiczyło, niektórzy pewnie na zawsze, dokładając swoje cegiełki do irlandzkiego PKB.
Dlaczego zagraniczne portale ubolewają, że veto prezydenta Nawrockiego, to cios dla Ukrainy? Wie kto może?
Polska przeznacza 5% PKB, czyli około 200 mld zł na obronność (rok 2026) i to powinno wystarczyć, bo oprócz zakupu uzbrojenia są jeszcze inne dziedziny wymagające wsparcia: szkolnictwo, rozwój nauki, służba zdrowia, budownictwo mieszkaniowe, to powinny być polskie priorytety, a nie sponsorowanie zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, m.in. w postaci kredytu, który ma to do siebie, że trzeba go spłacić "Nie" dla wojny, "Nie" dla zbrojeń, bo zazwyczaj, jak uczy historia, ten kto się zbroi, idzie na wojnę. Jest XXI w. czas skończyć z zabijaniem, czas rozmawiać!
Większość ugrupowań politycznych, których przedstawiciele uczestniczyli w tej dyskusji, rządzi, z małymi zmianami , od 1989 r., więc gdzie oni wszyscy byli przez te wszystkie lata w tej swojej niesamowitej trosce, jaką dziś deklarowali w sprawie bezpieczeństwa Polaków, energetycznego i zbrojeniowego, niesamowitej trosce o wyposażenie policji, wojska, straży pożarnej, że nie ma ani bezpieczeństwa energetycznego , ani zbrojeniowego? Dlaczego teraz na gwałt chcą budować elektrownie atomowe, których nie wybudowali przez 35 lat niepodległej Polski? Co prawda, lepiej późno niż wcale, ale trudno wytłumaczyć takie zaniedbania i uwierzyć w deklaracje; Gdzie wy byliście pIsopeowcy, sldowcy, pslowcy, no gdzie? Jaką wiarygodność reprezentujecie?
Czy to gwarantuje Polakom realizację stu obietnic przedwyborczych? Czy dalej będzie to 100 bajerów dla frajerów? A może chociaż paliwo na stacjach potanieje? Spółka państwowa Orlen mogłaby zejść trochę z marży i podatków i konkurencja musiałaby wtedy też obniżyć ceny.
Ojcem bomby atomowej był Amerykanin, konkretnie amerykański Żyd niemieckiego pochodzenia, niejaki Robert Oppenheimer. Nazywano go tak, bo jako pierwszy na świecie skonstruował tę broń masowej zagłady. I taka ciekawostka jeszcze, że straszne gazy bojowe użyte przez Niemców w trakcie pierwszej wojny światowej ( duszące i oślepiające), wynalazł niemiecki Żyd Fritz Haber, a kolejny jego wynalazek, gaz Cyklon B zastosowano w komorach gazowych Oświęcimia do duszenia Żydów. Taka to ironia losu.
Łukasz Dynowski " Atomowi. testy nuklearne na ludziach" To właśnie ta książka opowiada o testowaniu bomb atomowych na młodych żołnierzach amerykańskich przez amerykański rząd. Warto ją przeczytać.
No tak, ale Rosjanie to przecież w Polsce źródło zła, bez rozróżniania na polityków i zwykłych ludzi, Amerykanie to cywilizacja miłości przecież, więc w tym kontekście testowanie takiej broni na własnych młodych obywatelach to szok zapewne dla miłośników Ameryki. Poczytaj jeszcze, co wyprawiali w Chile. Włos się jeży!
Testowali bomby atomowe na ludziach." Mój własny rząd mi to zrobił"Źródło: WP tech Autor: Jacek Stańczyk Data publikacji: 07 lutego 2026 r.Oto fragment publikacji: " Przez dziesiątki lat Amerykanie prowadzili testy bomb atomowych i termojądrowych na ludziach. NA WŁASNYCH MŁODYCH ŻOŁNIERZACH.(...) Nie zaopatrywali ich w odzież ochronną..."To jest ta Ameryka wartości i szacunku do ludzkiego życia.
Pewnie tak, bo to wojny bogatych, na których giną biedni, zaś bogaci grają wtedy w golfa. Co tam dla Amerykanów wysłać na wojnę jakichś młodych Polaków z dalekiego kraju, skoro ponad 3 mln własnych chłopaków, młodych Amerykanów wysłali na ludobójczą, bezsensowną wojnę do Wietnamu. . Sądzi się, że na tej wojnie wyeliminowano 1 pokolenie Amerykanów. A inne wojny?
Ale za to jesteśmy zdywersywikowani od dostaw ropy i gazu z Rosji, więc ocaliliśmy naszą suwerenność od tanich dostaw tych surowców, przypieczętowaliśmy bezwarunkową miłość do USA, od których, min. te surowce teraz kupujemy drogo. Nie to, co ta niesuwerenna Zachodnia Europa, która ciągle pompuje ile sil rosyjską ropę i gaz i zamierza się dywersyfikować, o ile w ogóle, dopiero w 2027 r. Najważniejsze, że mieliśmy propolskie, patriotyczne władze, które nas uwolniły od problemu taniego rosyjskiego gazu i taniej ropy oraz hańby na wieki wieków związanej z tymi zakupami.