nieufny
Komentarze do artykułów: 2513
Poza tym joga, bardzo Ci dziękuję za mądry, merytoryczny komentarz.
Nic nie mam do pomocy humanitarnej, byle trafiała do potrzebujących, bo faktycznie na Ukrainie bieda jest potężna, od czasu odzyskania niepodległości - szczególnie. Czy wiesz joga, jak na Zachodniej Ukrainie traktowani są Polacy będący jedną z mniejszości narodowych Ukrainy, wiesz, w jakiej biedzie żyją polscy emeryci na Ukrainie? Wiesz, że często boją się przyznawać do polskości w obawie o potencjalne zagrożenia? Czy wiesz, że na początku tej wojny dzielący zachodnią pomoc rzeczową Ukrainiec z Zachodniej Ukrainy nie chciał dać polskiej staruszce JEDNEJ kostki mydła? Jak wspomagać te zbiórki, skoro docierają takie wieści?? Najlepszą pomocą humanitarną dla Ukrainy byłby pokój, ale z jakichś względów Zachód za najwłaściwszą pomoc uznaje dostawy broni. Widać pokój dla Zachodu jest mało opłacalny.
Kiedy referendum w sprawie kontynuowania pomocy dla Ukrainy przez Polskę?
Czy Polacy mają pracować na Ukraińców do końca świata i jeden dzień dłużej? Ile będziemy wspierać skorumpowanego bankruta zwanego Ukrainą kosztem głodowych emerytur polskich seniorów, głodowych pensji polskich nauczycieli, niewiarygodnie długich kolejek do lekarzy specjalistów, itp., itd. Dlaczego kolejne polskie rządy robią z Polaków niewolników obcego narodu?
Oni już przegrali najbliższe wybory i chyba doskonale o tym wiedzą. Ludzie, nie głosujcie już na tych wiecznych posłów po wszystkich stronach sceny politycznej, pozwólcie dojść do władzy nowym, mądrym ludziom. Starzy już pokazali na co ich stać i jakie długi potrafią zaciągać na konto Polaków, ponad ich głowami i jak dymać własnych obywateli.
Rozpędźcie Ukraińcy waszych oligarchów na cztery strony świata, wtedy będzie się wam żyło lżej i wojna się skończy.
Ze słońca, bo prąd ma być z fotowoltaiki, zgodnie z ekologicznymi postanowieniami UE, więc po co te agregaty? Nie znasz polityki UE w sprawie docelowego wyeliminowania CO2? Agregaty ze względu na sposób zasilania powinny być przez Unię zakazane. Tylko słońce, wiatr i woda i wszyscy będziemy zdrowi i szczęśliwi.
Oprócz Katynia był jeszcze Wołyń i Podole. Rosja do zbrodni się przyznała, przeprosiła, wzniosła pomnik ( okres rządów Jelcyna), zaś kolejne rządy Ukrainy idą w zaparte, zaprzeczają zbrodni, odmawiają zgody na ekshumację. Poza tym swego czasu mówiłaś, że Wołyń to był już dawno, (w domyśle: nie warto przypominać, bo to historia zamierzchła), więc Cię pytam: czy Katyń, mierząc czas Twoimi kategoriami, był dawno czy niedawno? Jedno i drugie zdarzenie było barbarzyńskie i nie można żadnego wybielać ani zapominać o żadnym, a skala rzezi na Wołyniu i Podolu sięga setki tysięcy ofiar: dzieci, kobiet i starców i w międzynarodowej oficjalnej klasyfikacji zbrodni nosi miano ludobójstwa. Zwierząt się nie zabija w tak okrutny sposób, jak banderowcy zabijali m.in. Polaków.
Panowie Redaktorzy Limanoa.in. Wypadałoby przybliżyć ten historyczny wątek nieco szerzej, aby ludzie mniej zorientowani historycznie wiedzieli, na jakich ziemiach polskich ZSRR dokonywał deportacji obywateli polskich od 1940 r. poczynając. Dla czytelników mniej zorientowanych historycznie, z Waszego artykułu wynika informacja, że w wyżej wymienionych wsiach w 1940 r. operowało NKWD, bo jak inaczej interpretować przekaz Waszej publikacji, cytuję:" Wydarzenie miało na celu oddanie hołdu ofiarom działań NKWD z 1940 r. wśród których znajdowali się mieszkańcy wsi Młynne, Stara Wieś, Kłodne, Męcina oraz Pisarzowa" podczas gdy wsie te jak cała Limanowszczyzna w 1940r. były pod okupacją hitlerowską. NKWD działała w tym czasie " troszkę" dalej na Wschód. Pozdrawiam.
Po co taka rada, skoro istnieje ONZ? Przecież to dublowanie działalności. No ale jak nie wiadomo o co chodzi, to podobno zawsze wtedy chodzi o pieniądze.
"Tajne dokumenty w sprawie SAFE. Wipler ujawnia kulisy prac sejmowej komisji"Autor. DoRzeczy.pl 19.02 2026 r.Polecam gorąco przeczytanie powyższej publikacji!
Dwudziesty pierwszy wiek a polscy (m.in.) politycy optują za produkcją i użyciem min przeciwpiechotnych, najokrutniejszej broni, którą wymyślił jakiś potwór zwany człowiekiem. Czy politycy mogliby obejrzeć programy dokumentalne ukazujące skutki zaminowania Wietnamu i nie tylko, z którymi to skutkami zaminowane kraje zmagają się do dzisiaj? A co ze zwierzętami, które będą przekraczać takie zaminowane granice? Nie znaleźli się posłowie, którzy by zaprotestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu? Dlaczego polscy politycy nie konsultują tak drastycznych decyzji ze społeczeństwem?
" Złote toalety, pliki dolarów, FBI i ucieczka zaufanego człowieka Zełenskiego do Gigantyczna afera korupcyjna w Ukrainie"Źródło: Onet, 12 listopada 2025 r. Pełny tekst publikacji dostępny pod powyższym tytułem.
" To dlatego nie macie prądu przez 11 godzin dziennie" Szok i wściekłość w Ukrainie po ujawnieniu nagrań i podsłuchów z afery korupcyjnejPolecam przeczytać pełną publikację pod tytułem jak wyżej, w:Onet WIADOMOŚCI, 12 listopada 2025 r.
A tu taki" kwiatek", opublikowany dzisiaj w: DoRzeczy.pl"Były ukraiński minister zatrzymany. Próbował uciec z kraju"Były minister ENERGETYKI Ukrainy Herman Hałuszczenko został zatrzymany w związku z ogromną aferą korupcyjną w sektorze energetycznym. Do zatrzymania doszło, kiedy polityk próbował uciec z kraju.(Został wysadzony z pociągu.. Zatrzymanie zostało oficjalnie potwierdzone przez NABU (Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy). Wygooglujcie sobie i przeczytajcie całą publikację, warto! Tytuł, jak wyżej.To m.in. z takich właśnie powodów nie dam złamanego centa na Ukrainę.
Miało być: Amerykanie ą numerem jeden pod TYM względem.
Kiedy polscy i niepolscy biskupi zaczną apelować o pokój na Ukrainie?
" Myślę, że to jeszcze potrwa. Bardzo dużo osób na tym zarabia, Amerykanie są numerem jeden pod względem"Tak o perspektywie zakończenia wojny na Ukrainie wypowiedział się Marcin Gortat, wybitny koszykarz światowego formatu.Źródło: Sport.pl, autor: J. Trochimowicz
W/w pakiet będą spłacać wszyscy Polacy w ciągu najbliższych dwóch lat. Na każdego Polaka przypadnie do spłaty po 2 200 zł.Anna Bryłka, europoseł Konfederacji oceniła, że D. Tusk mógł wyłączyć Polskę z tego mechanizmu," Polska jest jedynym z czterech państw " Grupy Wyszehradzkiej", ,która nie skorzystała z możliwości wyłączenia ze wspólnego unijnego długu. Nie będą go spłacać Czesi, Słowacy ani Węgrzy, za to będą Polacy", napisała europoseł Konfederacji.Źródło: DoRzeczy /Opinie 20 stycznia 2026 r.
" Co się stało przez dwa lata? Nic. Premier Czech grzmi w sprawie ETS"Wg premiera Czech Andrzej Babisza 63 proc. zysku z uprawnień trafia do USA i Wielkiej Brytanii. "ETS niszczy nasz przemysł". W ocenie Babisza przemysł traci zwłaszcza na spekulacjach, za które odpowiedzialne są dopuszczone do handlu podmioty finansowe.- 63 proc. z tych uprawnień trafia do USA i GB. Więc oni zarabiają a my tracimy - przekonywał czeski premier.Źródło: Money.pl, opublikowano 12.0 04 r., Autor: Katarzyna Kalus. Dlaczego polscy politycy nie informują o tym Polaków?